20 grudzień

wtorek, 20 grudnia 2016 Małgorzata Bundyra Warańska, Martyna Gwiazda kl. 2E Aktualności szkoły

Wstęp do programowania

13 grudnia 2016 r. gimnazjaliści mieli okazję poznać osobiście programistę – pana Marka Szczepańskiego (prywatnie tatę naszej koleżanki) oraz poznać tajniki tej pracy.
Wielu z nas chciałoby w przyszłości wykonywać taki zawód – droga do niego jednak nie jest tak prosta, jakby się mogło wydawać.

Na początku pan Szczepański, opowiadając o swej pracy, zabrał nas na wirtualny spacer po typowej firmie programistycznej. Zaprezentował jej strukturę i wyjaśnił rolę oraz funkcje poszczególnych osób tworzących oprogramowanie.

Potem na projektorze obserwowaliśmy, jak na podstawie elementów wchodzących w skład niektórych gier komputerowych, uczy się podstaw programowania.

Po prezentacji zainteresowani zadawali pytania. Na końcu spotkania najwięksi zapaleńcy programowania mogli zostać z naszym gościem na dodatkowe konsultacje.

Pan Szczepański zachęcał nas do wykonywania właśnie tego zawodu w przyszłości – twierdził, że ciągle brakuje programistów na rynku pracy. Być może niektórzy pójdą właśnie tą drogą.

Spotkanie bardzo nam się podobało. Dziękujemy!