23 grudzień

piątek, 23 grudnia 2016 Zofia Illukowicz kl. 3E, Marcelina Kupis kl. 3E Aktualności szkoły

Z wizytą w świetlicy Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi

Dnia 19 grudnia 2016 r. nasza klasa 3e wybrała się do świetlicy środowiskowej Sióstr Franciszkanek Rodziny Maryi. Celem tej wycieczki było podarowanie uczęszczającym tam dzieciom prezentów z okazji świąt Bożego Narodzenia. Miesiąc wcześniej nasza wychowawczyni przygotowała karteczki z imionami podopiecznych i każdy z nas losował po jednej, tym samym otrzymując dziecko, któremu miał przygotować podarunek. Na siódmej lekcji wyruszyliśmy w stronę Rynku Łazarskiego, skąd udaliśmy się na ul. Niegolewskich.

Na początku przywitała nas bardzo sympatyczna siostra zakonna, która zaprowadziła nas do szatni, a następnie do pokoju zabaw, gdzie dzieci powitały nas tańcem i piosenką. Widać było ich zawstydzenie, lecz po bliższym zapoznaniu się, napięta atmosfera minęła. Wzięły nas one pod swoją opiekę, a następnie podały nam pyszną zupę pomidorową z makaronem. Po posiłku zagraliśmy w przygotowane przez nas wcześniej kalambury. Oczywiście nie obyło się bez śmiechu i dobrej zabawy. Po pewnym czasie wszyscy usiedliśmy przy stole, aby zjeść deser przygotowany zarówno przez nas jak i przez siostry. Później dzieci przedstawiły nam swój kolejny taniec, który wywołał uśmiechy na naszych twarzach. Potem podarowały nam upominki, a także własnoręcznie zrobioną, malutką choinkę. Na sam koniec rozdaliśmy im prezenty. Radość, którą wywołały, była naprawdę niezapomniana.

Około godziny 17:00 z wielkim wzruszeniem pożegnaliśmy się ze wszystkimi i opuściliśmy budynek. Wielu z nas po tym wydarzeniu myśli o podjęciu wolontariatu, by móc spędzać czas z tymi dziećmi. Nigdy nie zapomnimy chwil tam spędzonych, gdyż naprawdę miło jest sprawiać innym radość i wywoływać uśmiech na twarzach.