28 luty

wtorek, 28 lutego 2017 Jan Czarnecki, kl. IIIB Aktualności szkoły

Finał akcji DKMS

W dniach od 5 do 8 grudnia 2016 r. odbył się finał akcji DKMS Helpers’ Generation na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu. Wydarzenie szczególne dla naszej szkoły, chociażby ze względu na to, że wzięło w nim udział 43 wolontariuszy z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Suchym Lesie. Liczba ta stanowi 50% wszystkich osób zaangażowanych w przeprowadzenie tej akcji.

Pomocnicy z naszej szkoły zajmowali się promowaniem idei DKMS’u na terenie Uniwersytetu oraz rejestrowaniem potencjalnych dawców komórek macierzystych i szpiku kostnego. Wspólnymi siłami przekonaliśmy i zarejestrowaliśmy ponad 200 osób w ciągu 4 dni. To świetny wynik, jednak należy pamiętać, że w samej Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież oraz dorośli. To właśnie dla nich walczymy i stale powiększamy bazę potencjalnych dawców.

Wszyscy wolontariusze spisali się na medal! Swoją postawą świadczyli o dobrym imieniu szkoły.

17 lutego 2017 r. podczas zwieńczenia akcji, które odbyło się na terenie naszego gimnazjum, każdy uczestnik otrzymał zaświadczenie o udziale oraz słowa uznania ze strony dyrektora szkoły – Jarosława Krajewskiego.

W imieniu całej ekipy DKMS – dziękuję wszystkim osobom, które włożyły wielki wysiłek w powodzenie akcji. Jesteście wielcy! Jeżeli ktoś byłby zainteresowany działaniem fundacji DKMS Polska, to zapraszam na stronę internetową: www.dkms.pl/pl Pod podanym adresem znajdują się wszelkie informacje, oczywiście wraz z instrukcją, dotyczącą zostania potencjalnym dawcą.

To jak będzie? „Pomożesz? Bo możesz – masz to w genach”.