20 czerwiec

czwartek, 20 czerwca 2019 Ewa Trydeńska Aktualności szkoły

Bale Absolwentów

W tym roku w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Suchym Lesie odbyły się aż dwa Bale Absolwentów. W poniedziałek 17 czerwca pierwszy raz w historii szkoły bawili się ósmoklasiści. Dzień później na parkiecie szalały klasy trzecie - ostatni rocznik gimnazjum. Były to więc wydarzenia wyjątkowe.

Zgodnie z tradycją, oba bale rozpoczęły się od poloneza. Długiej i skomplikowanej choreografii opracowanej przez panią wicedyrektor Agnieszkę Włodarczak uczniowie uczyli się przez ostatnie tygodnie. Układ udał im się wspaniale i nagrodzony został gromkimi brawami przez obserwujących taniec rodziców i nauczycieli.

Pan Dyrektor i Przewodniczący Rady Rodziców skierowali do uczestników parę miłych słów, życząc im udanej zabawy.

Kolejny punkt programu był nowością. Samorząd Uczniowski postanowił w tym roku przeprowadzić głosowanie wśród gimnazjalistów i ósmoklasistów i wyróżnić swoich kolegów i koleżanki w kilku kategoriach. Fanfary i aplauz rówieśników rozbrzmiewały, gdy kolejne osoby odbierały dyplom.

Oto lista nagrodzonych wśród klas ósmych:

Najlepsza Stylistka – Zofia Włódarczak

Najlepszy Stylista – Kacper Ratajczak

Aktor – Julian Baranowski

Największa Gaduła – Małgorzata Walkowiak

Śmieszek – Hubert Mormol

Sportowiec – Kalina Urbaniak

Działacz – Aleksandra Młodziejowska

Najsympatyczniejsza Osoba – Oliwia Żurczak

Najbardziej Uśmiechnięta Osoba – Michalina Mazurek

 

Wyróżnieni gimnazjaliści:

Najlepsza Stylistka – Wiktoria Jaśniewicz

Najlepszy Stylista – Gustaw Kałek

Aktor – Łukasz Wolny

Największa Gaduła – Julia Koberska

Śmieszek – Jakub Chojnicki

Sportowiec – Wojtek Setlak

Działacz – Jan Lubka

Najsympatyczniejsza Osoba – Katarzyna Kwiatkowska

Najbardziej Uśmiechnięta Osoba – Oliwia Ciszak

 

Wszyscy Absolwenci przy dźwiękach dawnych i aktualnych przebojów bawili się świetnie do godziny 21. Była Macarena i tzw. belgijka, tańce w parach, w kółku, „ciuchcia” i indywidualne popisy taneczne.

Oprócz pysznych ciast, owoców, tortu i czekoladowej fontanny, atrakcją wieczoru była fotobudka, w której młodzież mogła wziąć udział w mini sesji zdjęciowej na wesoło. Grupki przyjaciół fotografowały się w zabawnych okularach, nakryciach głowy i perukach, a śmiechu przy tym było co niemiara! Kolejka chętnych nie miała końca. Również niektórzy nauczyciele dali się namówić na zrobienie wspólnego zdjęcia, które niewątpliwie pozostanie jedną z najsympatyczniejszych pamiątek.

Ostatnią piosenką, która wybrzmiała w szkolnej auli był utwór Elektrycznych Gitar: "To już jest koniec". I tak pierwszy Bal Ósmoklasistów i ostatni Bal Gimnazjalny przeszły do historii.