22 listopad

wtorek, 22 listopada 2022 Justyna Rudomina, Monika Jabłuszewska Aktualności szkoły

Dzień dla Niepodległej

W tym roku nasza szkoła obchodziła Narodowe Święto Niepodległości w nieco inny, niż zazwyczaj sposób: cały dzień realizowano projekt „Polska Niepodległa”.

Na padlecie zamieszczone zostały materiały na każdą lekcję. Przez cały dzień  wszystkie klasy dokumentowały swoje działania w wirtualnej kolekcji Wakelet. Była zatem historia Polski w pigułce, były rozmowy o prawach i obowiązkach dziecka, rozważania nad takimi wartościami, jak wolność, niepodległość, ojczyzna, dom…. Powstały piękne plakaty promujące Polskę, przygotowano także wpisy w ramach akcji BohaterON i wspólnie śpiewano patriotyczne pieśni.

Kulminacyjnym momentem dnia było spotkanie całej społeczności szkolnej, tak na Poziomkowej, jak i na Konwaliowej. Po słowach: „do Hymnu!” z ogromną mocą wybrzmiały wszystkie 4 zwrotki hymnu państwowego, a następnie uczniowie utworzyli „żywą flagę”, trzymając nad głowami białe i czerwone kartki.

Także w bibliotece ruch był wzmożony: rzesze odświętnie ubranych uczniów, z własnoręcznie wykonanymi kokardami narodowymi, pochylały się nad tematyczną literaturą. Szczególną popularnością cieszyły się komiksy: Tytus, Romek i A'Tomek w Bitwie Warszawskiej 1920 w wyobraźni i jako warszawscy powstańcy 1944 oraz Antek Srebrny na szlakach Niepodległej i Bitwy Warszawskiej.

Świąteczny dzień był pełen radości, symbolicznych znaczeń, ale i konkretnych działań. Chcemy, by ta radość towarzyszyła naszej codzienności!

Link do kolekcji WAKELET: Kliknij tutaj