08 czerwiec

piątek, 08 czerwca 2018 Justyna Szkudlarska Aktualności szkoły

Dzień Mamy

29 maja 2018 r. klasa 1a zaprosiła do szkoły wyjątkowych gości - swoje mamy z okazji ich święta – Dnia Mamy. Uczniowie pokazali, że świetnie już opanowali alfabet i to nie tylko ten w podręczniku. Przywitali mamy tańcząc do piosenki „Abecadło” oraz śpiewając „Rap o alfabecie”.

Następnie pierwszoklasiści zaprosili swoich gości w podróż po wspomnieniach. Podczas przedstawienia „W książkowej krainie” uczniowie - aktorzy, przypomnieli swoim mamom bohaterów z ich dzieciństwa : Wróbelka Elemelka, Krasnala Hałabałę, Pinokia, Kaczkę Dziwaczkę, Misia Uszatka czy Zajączka Szarka.

Narratorzy przywitali widzów słowami „Nie za górami, nie za lasami, ale tu u nas , w sali jest niezwykła kraina na półce z książkami ...” mając nadzieję, że każdy z widzów przeniesie się do zaczarowanej Książkowej Krainy. Dzisiaj na chwilę, ale może w niedalekiej przyszłości na dłużej.

Nie zabrakło również piosenki dla mamy oraz prezentów wykonanych samodzielnie przez dzieci – bransoletki z koralików. Życzeniom i uściskom nie było końca.

Po części artystycznej był czas na wspólne świętowanie i rozmowy.

Wzruszone i uśmiechnięte mamy pozwalają nam przypuszczać, ze spotkanie było niezwykle udane.