19 czerwiec

wtorek, 19 czerwca 2018 Małgorzata Bundyra-Warańska Aktualności szkoły

Życie jest talentem...

Dnia 18 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Suchym Lesie obchodziliśmy radosne i lubiane przez wszystkich święto – Dzień Talentów. Tradycyjnie już tej wyjątkowej imprezie towarzyszyły słowa naszego patrona Jana Pawła II:

Życie jest talentem powierzonym nam, aby go przekształcać, pomnażać i czynić darem dla innych.

Motywem przewodnim była, także już tradycyjnie, piosenka Anny Marii Jopek Joszko Broda.

Przygotowania rozpoczęły się już kilka tygodni wcześniej. Młodzież mogła pokazać przecież swoje talenty – a tych mamy, jak się okazuje, wręcz niezliczoną ilość. Panie Aleksandra Górna i Dorota Baehr, które w tym roku zajęły się organizacją imprezy, zmuszone wręcz były do przeprowadzenia eliminacji. W innym razie pokazy musiałyby trwać chyba kilka dni.

Jednak w Dniu Talentów wszystko zagrało idealnie. Nie zawiedli sprzętowcy, oświetleniowcy, fotograf i cały zespół, odpowiedzialny za najdrobniejsze szczegóły imprezy. Prowadzący: Zosia Cerkaska, Ania Pietrzak, Piotr Jaszcz i Piotr Skubis wykazali się pełnym profesjonalizmem. Nie zawiodła także liczna publiczność, która gromkimi brawami nagradzała występujących kolegów, koleżanki, a także specjalnych Gości, zaproszonych przez młodych artystów.

Na otwarcie Ania Jasińska i Małgosia Misiak z kl. III c, wykonały piosenkę People help to people. Po nich zatańczyła Maja Lisiewska z IIIb układ taneczny w stylu hip hop, a następnie Julia Szczepaniak z kl. IIIf z siostrą wykonały utwór Serca gwiazd.

Po trzecioklasistkach przyszła pora na najmłodszych uczniów. Okazało się, że wśród nich są przede wszystkim fantastyczni tancerze przeróżnych tańców. Tańcem popisały się: Hania Wojciuszkiewicz z kl. I, Zuzanna i Julia Brudz również z kl. I oraz Zosia Szymańska i Hania Jedrasiak z kl. IV f.

Po tańcach zaśpiewała Dita Wielgosz z kl. I a piosenkę Płynie czas, Konstancja Cel z kl. Id zagrała na pianinie, a Wiktoria Ziajka z IV e zaśpiewała piosenkę Dryfy.

Ponieważ tańcom i śpiewom prawie nie było końca, jako kolejne zaśpiewały Ula Nadolna z kl. IV c, a po niej trio w składzie: Zosia Burchardt, Oliwia Urbaniak oraz Julia Woźniak piosenkę pt. Byle jak. Wyjątkowo trudny utwór Meluzyna wykonały Iga Piórkowska i Oliwia Dubiel. Wszystkie wykonawczynie zostały suto nagrodzone oklaskami.

Pod koniec pierwszej części imprezy popis na skrzypcach dała Patrycja Górska z kl. II g , a pan Antoni Gadzina – nauczyciel muzyki – zagrał pięknie na trąbce.

Zespół No idea w składzie: Aleksander Bondarowski, Maks Kałek, Franek Korzeniowski i Julia Tasiemska wykonał utwory Californication oraz Smell like a teen spirit. Pierwsza część pokazu talentów zakończyła się wspólnym tańcem licznej grupy młodzieży do piosenki Alvaro Solera pt. Sofia.

Część drugą otworzył występ zawodników judo i wybitny pokaz gimnastyczny Agaty Glapiak. Dalej mogliśmy usłyszeć ponownie młode talenty muzyczne. Lena Konieczna i Zosia Ankiewicz z kl. VII wykonały utwór When I was your men. Marta Heldt zagrała i zaśpiewała piosenkę You let me walk alone.

Wyjątkowym zainteresowaniem okazały się skecze parodiujące nauczycieli. Uczniowie starali się wcielić w trudne role samego Dyrektora Krajewskiego, Pani Agnieszki Orłowskiej – nauczycielki języka hiszpańskiego czy w rolę Pani od matematyki – Bożeny Kasprowicz.

Po tej, jakże miłej, chwili rozrywki powróciliśmy do wysłuchania utalentowanych piosenkarzy i obejrzeliśmy występy grup tanecznych. Jako pierwsza zaprezentowała się Iga Węgorzewska wraz ze swoją grupą, potem Natalia Marszał z kl. III e z koleżankami i Moniką Kołodziejczyk z grupą Afera.

Castle on the hill zaśpiewały Patrycja Witoń oraz Julia Ziółkowska. Następnie Kacper Roszczyk zadziwił wspaniałą grą na pianinie motywu przewodniego z filmu Piraci z Karaibów.

Na koniec Maksymilian i Jakub Górzyńscy wraz ze swym tatą wykonali profesjonalnie piosenki zespołu T-Love.

Jako ostatnia na scenie pokazała się Maja Białowąs, która zachwyciła publiczność wyjątkowym tańcem współczesnym.

Choć pokazy trwały kilka godzin – wydawało się, że minęła tylko chwilka. Jak zawsze występy były fenomenalne. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 cudownie tańczą, śpiewają, grają na instrumentach i pokazują znajomość różnych języków obcych.

Każdy z nas ma jakiś talent, bo przecież żyjemy – a to życie jest najważniejszym darem i talentem. Pamiętajmy słowa Jana Pawła II, aby talenty przekształcać, pomnażać, a przede wszystkim czynić darem dla innych – co też miało miejsce w murach naszej szkoły.