29 kwiecień

sobota, 29 kwietnia 2017 Joanna Siwińska, kl. IIID, Justyna Rudomina Aktualności szkoły

Egzaminy Gimnazjalne

Za nami egzaminy gimnazjalne 2017. Stu sześćdziesięciu dwoje uczniów klas trzecich przez trzy dni zmagało się z poszczególnymi częściami: humanistyczną, matematyczno- przyrodniczą i z języka obcego nowożytnego. Tegoroczny egzamin był dość łatwy. Na języku polskim pisaliśmy rozprawkę, w której trzeba było udowodnić, że marzenia mają sprawczą moc. Zadania z historii i WOS-u nie sprawiły większego problemu. Wiele z nich można było rozwiązać w oparciu o teksty źródłowe. Jako najtrudniejszą wszyscy oceniają część przyrodniczą i matematyczną. Obydwie wymagały szerszej wiedzy, umiejętności analizy wykresów, korzystania ze wzorów i wyciągania wniosków.

Ostatniego dnia zmierzyliśmy się z językiem obcym. Jak co roku, większość przystąpiła do egzaminu z języka angielskiego, choć byli też tacy, którzy wybrali język niemiecki lub hiszpański.

Po każdym dniu egzaminów ukazywały się informacje w prasie, na podstawie których każdy mógł w przybliżeniu ocenić swoje wyniki. 16 czerwca oficjalnie dowiemy się, ile punktów uzyskaliśmy.

Na razie nie koniec jeszcze trudnych chwil, bo przed nami wybór szkoły ponadgimnazjalnej.