08 czerwiec

sobota, 08 czerwca 2019 Justyna Szkudlarska Aktualności szkoły

Festiwal sportowy "Witamy następców"

W dniach 27 i 28 maja 2019 r. w budynku szkoły przy ul. Konwaliowej 4 odbył się festiwal sportowy pod hasłem „Witamy następców”. Festiwal jest uwieńczeniem i podsumowaniem programu adaptacyjnego „Szczęśliwy Start”. Cały program skierowany jest do dzieci z wszystkich przedszkoli Suchego Lasu, które od września rozpoczną naukę w klasie pierwszej. Nadrzędnym celem programu jest ukazanie przyszłym uczniom, że szkoła jest miejscem przyjaznym dziecku, w którym może rozwijać swoje pasje i zainteresowania. To miejsce, w którym nawiązuje swoje pierwsze przyjaźnie, zdobywa nowe doświadczenia, uczy się współpracy w grupie i środowisku szkolnym.

Podczas dwóch dni festiwalu sportowego gościliśmy w progach naszej szkoły łącznie ponad 160 przedszkolaków.

Wszystkie konkurencje sportowe i zabawy były bardzo dokładnie przemyślane i precyzyjnie przygotowane przez uczniów z klas ósmych naszej szkoły. To właśnie oni, nasi tegoroczni absolwenci, witali swoich przyszłych następców. Przygotowali dla nich slalom piłkarski zakończony strzelaniem do bramki, przeskoki obunóż przez pachołki, przejście po ławeczce z woreczkiem na głowie, rzuty co celu i w dal, tory przeszkód i wiele innych konkurencji. Jednak największym zainteresowaniem wśród przedszkolaków cieszyła się popularna zabawa w Koło Fortuny. Należało zakręcić prawdziwym kołem i prawidłowo odpowiedzieć na wylosowane przez koło pytanie.

Pod koniec zabaw był czas na odpoczynek i słodką niespodziankę. Na pożegnanie wszystkie oddziały przedszkolne otrzymały pamiątkowe, symboliczne klucze do bram szkoły.

Zadowolone i rozbawione przedszkolaki są najlepszym dowodem na sukces całego programu adaptacyjnego. Z radością będziemy witać we wrześniu w naszej szkole uśmiechniętych pierwszoklasistów.

Bardzo dziękujemy uczniom z klas ósmych za zaangażowanie i poprowadzenie festiwalu sportowego. Wasza odpowiedzialność za młodszych kolegów, sumienność w wykonywaniu powierzonych obowiązków i wysoka kultura osobista była najlepszym zdanym przez Was egzaminem, a zarazem świadectwem o naszej szkole. Szkole, która kształci kulturalnych, mądrych i wrażliwych ludzi.