11 luty

poniedziałek, 11 lutego 2019 Dyrekcja SP nr 2 Aktualności szkoły

Ja w internecie - program szkoleniowy w zakresie rozwoju kompetencji cyfrowych

Gmina Suchy Las z sukcesem przystąpiła do programu grantowego pod nazwą J@ w Internecie. Jest to program finansowania bezpłatnych szkoleń mający na celu podniesienie kompetencji cyfrowych osób dorosłych (25+), by w większym stopniu korzystały one z usług świadczonych drogą elektroniczną w życiu zawodowym i prywatnym.

Program ten ma wyposażyć uczestników w wiedzę i narzędzia, które rozwiną ich kompetencje niezbędne do sprawnego i bezpiecznego funkcjonowania w świecie cyfrowym, w następujących obszarach tematycznych:

  1. RODZIC W INTERNECIE – szkolenie adresowane do rodziców i opiekunów poświęcone jest przygotowaniu rodzica do roli przewodnika dziecka w zakresie bezpiecznego i mądrego korzystania z sieci.

  2. MÓJ BIZNES W SIECI – szkolenie przeznaczone jest dla osób prowadzących działalność gospodarczą, albo przygotowujących się do otwarcia własnego biznesu.

  3. MOJE FINANSE I TRANSAKCJE W SIECI – szkolenie przeznaczone jest dla osób chcących nauczyć się załatwiać skutecznie swoje sprawy biznesowe, finansowe i urzędowe za pośrednictwem Internetu.

  4. DZIAŁANIE W SIECIACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH – szkolenie przeznaczone jest dla osób, które chcą nauczyć się skutecznie korzystać z portali społecznościowych (takich jak YouTube, Facebook, Twitter, Instagram i in.) w swojej codziennej pracy i w życiu prywatnym.

  5. TWORZĘ WŁASNĄ STRONĘ INTERNETOWĄ/BLOG – szkolenie przeznaczone jest dla osób, które chcą nauczyć się zakładać i prowadzić własną stronę internetową lub bloga.

  6. ROLNIK W SIECI – szkolenie przeznaczone jest dla rolników chcących nauczyć się m.in. wypełniać przez Internet wnioski o dotacje na swoją działalność lub składać deklaracje podatkowe.

  7. KULTURA W SIECI – szkolenie przeznaczone jest dla osób, które chcą dowiedzieć się, jak i gdzie w Internecie bezpiecznie szukać filmów, spektakli, książek, muzyki, gier, zdjęć, szkoleń i innych treści dostępnych z legalnych źródeł oraz jak wykorzystać je do nauki lub własnej twórczości zgodnie z prawem.

 

 

Jeżeli są Państwo zainteresowani tym programem, proszę o zarejestrowanie się poprzez formularz, który jest dostępny pod poniższym linkiem:

Formularz zgłoszeniowy - ja w internecie

 

Więcej informacji na temat programu szkoleniowego można znaleźć na stronie: jawinternecie.edu.pl