22 listopad

środa, 22 listopada 2017 Justyna Szkudlarska Aktualności szkoły

Jem zdrowo i kolorowo

Jem zdrowo i kolorowo” - pod takim hasłem uczniowie klasy 1a ze Szkoły Podstawowej nr 2 przy ulicy Konwaliowej poznawali produkty zdrowe i pełnowartościowe. Uczyli się o tym, że zdrowe jedzenie może być smaczne, ciekawe i kolorowe. Sami tworzyli piramidę zdrowego żywienia, ustawiając na niej przyniesione produkty. Dowiedzieli się czym są węglowodany, białka i tłuszcze oraz jakie mają znaczenie w codziennej diecie.

Podsumowaniem tygodniowych zajęć było samodzielne przyrządzenie przez dzieci wspólnego, zdrowego i kolorowego śniadania. Królowały na nim czerwone pomidory, zielone ogórki, papryki, cebule, sałaty a nawet awokado. Okazało się, że pomysłowość i wyobraźnia dzieci są nieograniczone. Z codziennych produktów wyczarowały uśmiechnięte buźki miśków czy króliczków, które zostały zjadane z wielkim apetytem.
Oprócz dużej dawki zdrowia, podczas wspólnego śniadania uczniowie z klasy 1a zdobyli także inne, równie ważne umiejętności - wspólnego, zgodnego działania. Chętnie dzielili się i częstowali przyniesionymi produktami, przygotowywali kanapki, a na zakończenie razem posprzątali salę.

Wszyscy wiedzą, jak ważne jest zdrowe odżywianie człowieka już od najmłodszych lat. Nawyki żywieniowe z dzieciństwa często wpływają na całe nasze życie. Bez wątpienia upowszechnianie zdrowego sposobu odżywiania wśród dzieci ma głęboki sens, albowiem dzieci w tym wieku intensywnie się rozwijają.

A może dzięki akcji „Jem zdrowo i kolorowo” takie produkty będą również królowały podczas wspólnych, rodzinnych niedzielnych śniadań?