23 maj

środa, 23 maja 2018 Marcin Gryglik kl. IIID Aktualności szkoły

Muzyka, która daje siłę

Dnia 18 maja 2018 r. na sali widowiskowej CKiBP odbył się  koncert Big-Bandu z Poznańskiej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza. Na występ stawiły się wszystkie klasy czwarte i wybrane klasy trzecie gimnazjum. Orkiestrą dyrygował pan Mariusz Pikulski. Oprócz zwyczajnych instrumentów charakterystycznych dla Big-Bandu mogliśmy usłyszeć rzadko występujące w tego typu formacji flety, klarnety oraz rogi.

Na początku widowiska  orkiestra zagrała przepiękny,  typowy dla  nowoorleańskiego jazzu utwór pod tytułem "Kiedy Wszyscy Święci Idą Do Nieba", którym oczarowała zgromadzonych uczniów. Następnym niesamowicie zagranym utworem był "Caravan" autorstwa Dukea Ellingtona.

Z dalszych występów uczniom szczególnie zapadło w pamięci oryginalne wykonanie piosenki "Somewhere Over The Rainbow". W przerwach pomiędzy  utworami  pan Pikulski przybliżał zgromadzonym uczniom i nauczycielom brzmienie poszczególnych instrumentów orkiestry oraz tłumaczył ich zasadę działania. Publiczność mogła również podziwiać liczne solówki, podczas których członkowie Big-Bandu wykazywali  się prawdziwym kunsztem muzycznym i umiejętnym freestylem.

Po występach Pan dyrektor Jarosław Krajewski podziękował w imieniu swoim i uczniów całemu Big-Bandowi, panu Mariuszowi Pikulskiemu, zarządowi CKiBP oraz panu Mariuszowi Baranowskiemu, nauczycielowi z naszej szkoły, obecnie przebywającemu na zwolnieniu, bez którego ten wspaniały występ by się nie odbył.

Na koniec orkiestra, na prośbę pana dyrektora, wykonała bis utworu, którym zaszczyciła publiczność na początku występu. Uczniowie z koncertu wyszyli bardzo zadowoleni i odprężeni.  Z nowymi siłami, które dała im muzyka, udali się na lekcje.