18 październik

piątek, 18 października 2019 Justyna Rudomina, Anna Floch Aktualności szkoły

Konferencja inaugurująca projekt ,,Szkoła ćwiczeń"

26 września 2019 r. odbyła się w naszej szkole konferencja inaugurująca projekt „Szkoła Ćwiczeń” w Suchym Lesie – woj. wielkopolskie. Tego dnia mieliśmy zaszczyt gościć zacne osobistości, wybitnych naukowców, profesorów wydziałów geografii, fizyki i chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, przedstawicieli Wielkopolskiego Kuratorium Oświaty z panią Kurator Elżbietą Leszczyńską na czele, przedstawicieli Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, władze gminy, dyrektorów szkół oraz przedstawicieli rodziców.

Celem konferencji było przybliżenie działań podejmowanych podczas realizacji projektu „Szkoła Ćwiczeń” oraz wynikających z nich korzyści dla uczniów, nauczycieli i studentów. Sam projekt nakierowany jest na wykorzystanie nowoczesnych narzędzi w procesie kształcenia oraz skupienie się na uczeniu poprzez działanie z zastosowaniem najnowocześniejszych technologii informacyjnych, a także eksperymentów. Prezentację na ten temat przedstawiła wicedyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Suchym Lesie, a zarazem koordynator projektu pani Agnieszka Włodarczak.

O tym, jak ważne jest eksperymentowanie w poznawaniu otaczającego nas świata, nikogo nie trzeba przekonywać. Fakt ten podkreślali w swoich wystąpieniach profesorowie obecni na konferencji. Mnóstwo emocji wywołał wykład prof. Hanny Gulińskiej z Wydziału Chemii UAM, która nie tylko opowiadała, ale angażując uczniów, wykonała szereg ciekawych i efektownych doświadczeń, w których dominował ogień. Wszyscy byli pod olbrzymim wrażeniem. Uczniowie mieli również okazję porozmawiać z panią Kurator, która z radością odpowiadała na zadawane pytania i dzieliła się uwagami.

Uwieńczeniem spotkania były występy uczniów naszej szkoły. Zaprezentowali oni swoje umiejętności muzyczne, wokalne oraz taneczne. Cała konferencja przebiegła w bardzo przyjemnej atmosferze, a goście opuścili ją z zaproszeniem na kolejną, tym razem podsumowującą projekt „Szkoła Ćwiczeń”.

Warto podkreślić, że nasza szkoła jest jedyną wielkopolską placówką publiczną, która bierze udział w projekcie „Szkoła Ćwiczeń”.