03 styczeń

środa, 03 stycznia 2018 Marcelina Francuz kl. IIID Aktualności szkoły

Konkurs recytatorski w Trzciance

9 grudnia 2017 roku odbył się Ogólnopolski Konkurs Recytatorski im. Romana Brandstaettera w Trzciance. Dwie uczennice z naszej szkoły: Marta Heldt oraz Marcelina Francuz wzięły w nim udział.

Konkurs podzielony był na dwie kategorie: młodzież i dorośli. Kategorię młodzieży reprezentowało 21 osób a dorosłych 16 uczestników. Wszyscy reprezentanci musieli przyjechać do Trzcianki już w piątek 8 grudnia, tego dnia odbyły się warsztaty aktorskie z aktorką Teatru Współczesnego w Szczecinie – Krystyną Maksymowicz oraz z aktorem Teatru Żydowskiego w Warszawie – Piotrem Sieleckim. Tego samego dnia o godzinie 20:00 odbył się koncert piosenek Anny German w wykonaniu Katarzyny Zawady.

9 grudnia o godzinie 9:30 rozpoczęły się przesłuchania konkursowe, każdy uczestnik musiał przedstawić prozę oraz wiersz, w tym jeden utwór któregoś z podanych autorów: Romana Brandstaettera, Kazimiery Iłłakowiczówny lub Wojciecha Bąka. Prezentacje uczestników zakończyły się o godzinie 17:00. Po przesłuchaniach o godzinie 20:00 odbył się monodramat w wykonaniu Krystyny Maksymowicz pt. „Smaki i dotyki”.

Dnia 10 grudnia wszyscy uczestniczy konkursu mogli udać się na konsultacje z jurorami i omówić swoje prezentacje. O godzinie 12:00 nastąpiło ogłoszenie wyników przez jury w składzie: Krystyna Maksymowicz, Piotr Sielecki, Andrzej Ciborski.
Najwięcej nagrodzonych osób było z Lubaczowa oraz Kalisza, uczennica naszej szkoły Marcelina Francuz otrzymała wyróżnienie II stopnia

Serdecznie gratulujemy!