15 czerwiec

sobota, 15 czerwca 2019 Ewa Trydeńska Aktualności szkoły

List od Królowej Elżbiety II

W marcu rozstrzygnięto w naszej szkole konkurs na list do królowej Elżbiety II, w którym zwycięzcą został Hubert Ziółkowski z klasy 7d. List wysłano, a już po kilku tygodniach przyszła odpowiedź! Niemałe było zaskoczenie Huberta, gdy na zaadresowanej do niego kopercie zobaczył pieczęć ROYAL MAIL! List znajdujący się w środku zawierał napis „Windsor Castle” oraz herb Wielkiej Brytanii, na którym widnieją m.in. srebrny jednorożec i złoty lew podtrzymujące tarczę. Zamek Windsor to od 1110 roku rezydencja angielskich władców.

Nikt się oczywiście nie spodziewał, że królowa odpisze osobiście – powszechnie wiadomo, że w imieniu Jej Królewskiej Mości odpowiada osobisty sekretarz lub dama dworu. Tak też było i w tym przypadku. Za pośrednictwem damy dworu, Susan Rhodes, Królowa Elżbieta II serdecznie podziękowała Hubertowi za to, że opowiedział o swoim zainteresowaniu kulturą brytyjską, a w szczególności muzyką. Jej Wysokość doceniła fakt, że dołączył on również opowiadanie swojego autorstwa, nawiązujące do polskiego folkloru.

Niezmiernie ucieszył nas fakt, że wiadomość z zamku Windsor nie była pisana według stałego szablonu, taka sama do wszystkich, ale odniesiono się w niej bezpośrednio do poszczególnych elementów listu Huberta. Na pewno będzie to dla niego bardzo cenna pamiątka.