11 grudzień

wtorek, 11 grudnia 2018 Justyna Szkudlarska Aktualności szkoły

Mały medyk

3 grudnia 2018 r. klasa 2a już po raz trzeci uczestniczyła w wykładach na Uniwersytecie im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu w ramach realizacji projektu edukacyjnego Mały Medyk.

Tym razem uczniowie mieli okazję wysłuchać wykładu na temat „Dobrego snu”. Wykład okazał się tym bardziej interesujący, ponieważ prelekcję prowadziły dwie uczennice w wieku 8 lat.

Dziewczynki w ciekawy sposób opowiadały jak wygląda sen osoby niewidomej, co to jest sen jednopółkulowy i ile lat już przespaliśmy. Jednak największym zainteresowaniem wśród słuchaczy cieszyła się informacja dotycząca Cristiano Ronaldo . Okazało się, że znany piłkarz ma swojego trenera snu. Następnie młodzi studenci wysłuchali wykładu profesora otolaryngologii pt.”Słuch – najważniejszy zmysł?”

Po wykładach z każdej klasy został wybrany jeden przedstawiciel, który mógł zadać pytania prowadzącym. Naszą klasę reprezentowała Dita Wielgosz. Mimo towarzyszących emocji, zadała bardzo ciekawe pytania :”Ile snu potrzebują osoby starsze?” oraz „Czy faktycznie nie powinno używać się patyczków do czyszczenia uszu?”

Po wykładach, słuchacze otrzymali drobne prezenty z okazji zbliżających się Mikołajek – podkładki do robienia notatek oraz długopisy-strzykawki.

Kolejne spotkanie przed nami już w styczniu!