14 marzec

środa, 14 marca 2018 Elżbieta Jarusz, Anna Ławniczak Aktualności szkoły

Matematyka inaczej

Dzieci z klasy Ib i Ic miały mnóstwo niezapomnianych przygód podczas realizowanego projektu „Matematyka inaczej”, w ramach którego odbywają się fascynujące podróże do Matematycznej Krainy. Celem projektu jest uzmysłowienie, że królowa nauk jest wszechobecna i niepowtarzalna i że można się świetnie bawić matematyką każdego dnia. Podczas naszych matematycznych podróży dzieci przeniosły się do zaczarowanego sklepu, w którym kupowały litery i tworzyły z nich wiele różnych wyrazów. Samogłoski można było kupić za 2 złote, koszt spółgłosek to 1 złoty. Co to była za zabawa, wiedzą tylko uczniowie klasy 1b i 1c.

W ramach naszego projektu odkryliśmy, jaką świetną grę można stworzyć z papierowych kubeczków - liczyliśmy i liczyliśmy… Chcemy więcej i więcej!

W krainie matematyki dzieci podróżowały pociągiem razem z Grzesiem maszynistą. Do ponumerowanych wagoników wkładały odpowiednie działania, gdy dojechały do kolejnej stacji, czekała na nie praca plastyczna zatytułowana „Podkładka śniadaniowa”. Wykorzystujemy ją każdego dnia i wtedy przypominamy sobie, jak położyć zastawę i sztućce na stole.

Ponadto uczniowie układali klocki matematyczne Pus, budowali z nich liczbowe wieże.

Tak wiele już odkryliśmy i wciąż czekamy na więcej.