20 październik

sobota, 20 października 2018 Justyna Szkudlarska Aktualności szkoły

Międzynarodowy Dzień Pisania Listów

09 października obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pisania Listów.

Z badan wynika, że pisanie listów poprawia naszą sprawność umysłową a osoby piszące listy są bardziej szczęśliwe i zadowolone z życia.

Jednak nie tylko z tych powodów uczniowie edukacji wczesnoszkolnej w Szkole Podstawowej Nr 2 postanowili uroczyście świętować ten dzień. Świętowanie przybrało różne formy.

W klasie 2a powstała „klasowa skrzynka” na listy, do której uczniowie przez tydzień mogli wrzucać listy do swoich przyjaciół z klasy. Każdy list był zaadresowany i oczywiście posiadał znaczek. 9 października klasowy listonosz wręczył każdemu uczniowi list. Radość dzieci i ekscytacja były przeogromne. Jedni czytali listy na stojąco, inni siedząc na dywanie lub przy stoliku. Niektórzy woleli czytać w samotności, inni wspólnie. Wszyscy natomiast czytali listy z zapartym tchem. Klasa 2a zgodnie uznała, że należy powtórzyć „akcję” pisania listów i to z pewnością wcześniej niż za kolejny rok.

Natomiast klasa 2c w Międzynarodowym Dniu Pisania Listów postanowiła napisać list do drzewa. Uczniowie z tej klasy musieli się bardzo postarać, aby listy nie miały opóźnienia i dotarły do adresata - Drzewa - w dniu jego święta. 10 października obchodzimy Dzień Drzewa. Uczniowie z klasy 2c dziękowali drzewom za czyste i zdrowe powietrze oraz pyszne owoce, które nam dają.

Uczniowie klasy 2d wspólnie napisali list, w którym opisali swoje pasje i zainteresowania. List ten adresowany był do gościa, który odwiedził naszą szkolę w ubiegłym roku szkolnym - pana Mirosława Chudego, radnego gminy i miasta Wrześni, członka Komisji Edukacji w tym mieście oraz byłego reprezentanta Polski w szermierce na wózku.

List, napisany własnoręcznie, bez względu czy to do kolegi z klasy, osoby dorosłej czy drzewa, zawiera w sobie coś więcej niż „garść” informacji.

Zawiera w sobie wyjątkową moc i magię…… Zachęcamy do pisania.