14 marzec

środa, 14 marca 2018 Justyna Antkowiak Aktualności szkoły

Otacza nas wielu interesujących ludzi

Otacza nas wielu interesujących ludzi, którzy wykonują ciekawe zawody albo realizują swoje pasje. Dla dziecka rodzic zawsze będzie osobą wyjątkową, z której może być dumne. Postanowiliśmy zaprosić do klasy chętnych rodziców, którzy chcieliby opowiedzieć o swojej pracy zawodowej. Projekt zatytułowany „Ciekawy zawód”, będzie realizowany przez cały rok. Dotychczas odwiedzili nas rodzice Izy Sroki - sędzia oraz adwokat, którzy przynieśli atrybuty sądownictwa - togę oraz łańcuch z godłem Polski. Każde dziecko dostało książeczkę opisującą wygląd sali sadowej oraz pokój rozmów z nieletnimi. Dzieci słuchały z ogromnym zainteresowaniem i zadawały wiele pytań. Na koniec zjadły pierniki w kształcie paragrafów.

Kolejną ciekawą osobą była mama Filipa i Tymona Błaszczyków, która opowiedziała o pracy fotografa oraz przybliżyła nam historię powstania aparatu. Dzieci z radością przebierały się i robiły sobie wzajemnie zdjęcia.

W grudniu pojawił się u nas tata Gabrysi Rudnickiej - muzyk grający w zespole bluesowym „Two Timer”, który zorganizował niezapomniane mikołajki. Porwał wszystkich do wspólnego muzykowania, śpiewania oraz tańca.

W najbliższym czasie odwiedzi nas aktor z Teatru Nowego oraz wyjątkowy człowiek, którego niepełnosprawność ruchowa nie stanowi ograniczeń w realizacji swoich pasji.