07 luty

środa, 07 lutego 2018 Monika Jabłuszewska Aktualności szkoły

Partnerstwo na najwyższym poziomie

2 lutego 2018 r. w Szkole Podstawowej im. Heleny Marusarzówny w Zębie miało miejsce podpisanie listu intencyjnego o współpracy szkół partnerskich Gmin Poronin i Suchy Las.

W obecności wójtów Bronisława Stocha i Grzegorza Wojtery, swoje podpisy pod dokumentem złożyli dyrektorzy Szkoły Podstawowej im. Heleny Marusarzówny w Zębie - Piotr Malinowski i Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Suchym Lesie - Jarosław Krajewski. Świadkami tego ważnego wydarzenia byli uczniowie, którzy przecież są w tym międzyszkolnym partnerstwie najważniejsi! Sucholeską młodzież podejmowali rówieśnicy z Zębu, a przygotowany program - zajęcia regionalne, mecz koszykówki, „Noc wrażeń”, warsztaty z robotyki i fotografii, narty biegowe - był znakomitą zapowiedzią wszystkiego, czego w przyszłości będą tam mogli doświadczyć uczniowie z Suchego Lasu. Wielokrotnie podkreślano, że spotkanie jest na „najwyższym poziomie”, jako że szkoła w Zębie jest najwyżej położoną placówką oświatową w Polsce (1050m n.p.m.). O tym, rzec można historycznym dla szkół wydarzeniu, przypominać będą prezenty, których wymiana dokonała się podczas uroczystości: w Suchym Lesie - narty Kamila Stocha z jego autografem (jedna z dedykacją dla wójta Gminy, druga – dla SP2), w Zębie – zestaw piłek „do nogi” w oficjalnej wersji MŚ 2018.

Na zakończenie pobytu nasi uczniowie wzięli udział w Otwartych Zawodach Narciarskich Ząb 2018 i wśród zawodników, których nazwiska brzmiały jakby wprost z relacji z olimpiady zimowej (Stoch, Bachleda, Gąsienica), w swoich kategoriach zajęli wysokie pozycje (miejsca IV i VI). Zapewne bardzo pomógł doping włodarzy obu Gmin i instruktaż dyrektorów szkół! Za jedno i drugie, jak i za cały pełen wrażeń pobyt na Podhalu, uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II Suchym Lesie składają serdeczne podziękowania.