20 czerwiec

czwartek, 20 czerwca 2024 Monika Jabłuszewska Aktualności szkoły

Podziękowania

Na początku czerwca nasz sklepik szkolny pracował na rzecz „naszej” szkoły w Kamerunie, przeznaczając na jej wsparcie cały trzydniowy dochód ze sprzedaży drożdżówek (150 zł).

W podziękowaniu otrzymaliśmy list od s.Alicji. Zapraszamy do lektury.

 

Kochani przyjaciele naszej szkoły!

Pragniemy Wam podziękować za wszelkie dobro nam świadczone poprzez cały rok szkolny.

Najpierw za to że warunki nauki w szkole polepszają się z dnia na dzień.

Z tej racji nasza szkoła cieszy się wielką renomą w mieście. 10 lat temu było nas zaledwie 140 uczniów, a w ostatnim roku szkolnym szkoła podstawowa liczyła już 408 osób, a przedszkole 111.

 Jest to zasługa również Wasza: zbudowana studnia na terenie szkoły gdzie mamy wodę pitną, barierki na werandzie szkolnej chroniące nas w czasie przerwy, czyste podwórko szkolne gdzie mamy ciągle czysty trawnik, czego nie ma w innych szkołach.

Ponieważ powiększyła się liczba uczniów jednocześnie powiększyło się grono nauczycieli. Jest obecnie 19 nauczycieli w tym dodatkowo nauczyciel informatyki i języka angielskiego.

W czasie roku szkolnego było dużo pracy, trudów, ale również i radości.

Codziennie już o 7h nasi nauczyciele czekali na nas na podwórku szkolnym gdzie do 7h30  była radosna animacja; zabawy, śpiewy a nawet tańce. To wszystko pomagało nam aby nikt się nie spóźniał.  Potem po modlitwie  i odśpiewaniu hymnu narodowego zaczynaliśmy lekcje, które trwały do 14.30.

W tym roku  wakacje rozpoczęliśmy oficjalnie 7 czerwca, a my troszkę wcześniej z powodu egzaminów końcowych klas 6, które przejdą do szkół średnich.

Oto jak rok szkolny szybko minął. Wszyscy zasłużyliśmy na długi odpoczynek. Niektórzy zostaną w domach z rodzicami, inni mogą wyjechać do swoich dziadków i babci, do kuzynów. Niestety nie ma u nas zwyczaju ani możliwości wyjazdów na wczasy, wycieczki czy inne formy odpoczynku zorganizowanego.

Do szkoły po wakacjach wrócimy w tym roku 2 września.

Jeszcze raz dziękujemy za wszelkie dobro nam świadczone, za miejsce w Waszych Sercach.

Wasza miłość i pomoc jest ogromna. Życzymy Wam radosnych wakacji i owocnego odpoczynku.

 

Niech Jezus Was chroni i umacnia.

 

Alicja Adamska
Kamerun

 

Abong Mbang 18 czerwiec 2024 r.

O projekcie „Adopcja szkoły” piszemy więcej na naszej stronie. Link tutaj.