16 listopad

czwartek, 16 listopada 2017 Wychowawcy klas 1 Aktualności szkoły

Poranki literackie

Minął październik - za nami kolejna odsłona Poranków literackich, które z ogromnym zaangażowaniem pomagają nam tworzyć Rodzice. Wśród Rodziców, którzy tym razem włączyli się
w akcję czytelniczą była Pani Ewa Gawrońska-Wisła, mama Mateusza z klasy Ib, która przeczytała niezwykłą historię pt. „Filip i mama, która zapomniała”, czyli o tym jak pewnego dnia mama Filipa zamieniła się w smoka i zupełnie zapomniała, co się robi, kiedy jest się mamą. Dzieci z niezwykłym zainteresowaniem słuchały tej opowieści, nie mogąc się doczekać, co się za chwilę wydarzy i czy mama zawsze już pozostanie smokiem. Jak się zakończyło to opowiadanie? Serdecznie zachęcamy do lektury.

Drugim gościem klasy Ib była Pani Emilia Wika, która przeczytała baśń o ołowianym żołnierzyku znakomitego pisarza H. Ch. Andersena. Uczniów z klasy Id odwiedziła mama Julii Depy, która zaprezentowała dzieciom książkę Bergström Gunilla pt. „Hokus –pokus, Albercie”. Podczas lektury przeniosła uczniów w świat magii i czarów, a czy czary naprawdę istnieją? Można się o tym przekonać po zagłębieniu się w lekturę.

Uczniów klasy 1a odwiedziła Pani Katarzyna Baraniak, która czytała dzieciom książkę pt. „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Tajemnica szkoły”, a także Pani Aleksandra Turkowiak o intrygującym tytule „Polowanie na lisa” autorstwa Seven Nordqvist.

Uczniowie klasy Ic z uwagą słuchali Pani Aldony Kamińskiej, która przygotowała dla nich dwa opowiadania ze zbioru Joanny Papuzińskiej pt. „Nasza mama czarodziejka”, czyli historie o zwykłym codziennym życiu, w którym mogą się zdarzyć rzeczy niezwykłe i niecodzienne.

Drugim gościem klasy 1c była Pani Bożena Młodkowska, która uraczyła małych słuchaczy lekturą książki pt: "Córka bajarza" Moniki Radzikowskiej. Renata Piątkowska, Kawaler Orderu Uśmiechu, tak "podsumowała" tę książkę:

"Monika Radzikowska zabiera nas w świat baśni, świat rzadko już dziś odwiedzany. Znajdziemy w nim opowieść o wielkiej mocy, która drzemie w słowach. Każdy bajarz zna ich siłę. Autorka również".