29 wrzesień

piątek, 29 września 2017 Wychowawcy klas pierwszych Aktualności szkoły

Poranki literackie

W tym roku szkolnym klasy pierwsze w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II realizują projekt „poranki literackie”. Wraz z coraz większą popularnością telewizji, a także komputerów, nawyk czytania książek zanika. Dlatego nadrzędnym celem tego projektu jest rozpowszechnianie czytelnictwa wśród najmłodszych uczniów naszej szkoły. Czytanie książek rozwija wyobraźnię, wzbogaca słownictwo, poszerza wiedzę i daje ogrom satysfakcji. Jest to także doskonałe ćwiczenie dla naszego mózgu.

Bardzo ważnym celem w realizacji tego projektu jest nawiązanie ścisłej współpracy z rodzicami naszych uczniów. To właśnie rodzice zapraszani są do szkoły i są bohaterami „poranków literackich”. Wybierają oni ciekawe, sprawdzone z własnego dzieciństwa opowieści, opowiadania czy wiersze, aby promować je w swoich klasach.

21 września 2017 r., jako pierwsza odwiedziła klasę 1a pani Joanna Mazurkiewicz, która jest mamą Szymka. Pani Joanna zaproponowała dzieciom historie Justyny Bednarek o intrygującym tytule „Nowe przygody skarpetek”.

Sam tytuł jak i przygody skarpetek wzbudziły wśród uczniów klasy 1a wiele śmiechu, ale też ogrom zainteresowania. Uczniowie w wielkim skupieniu słuchali pierwszego opowiadania pt. „O malinowej skarpecie lewej i misiu, który nie był ufoludkiem, a także o dziewczynce, która poleciała w kosmos”. Jednak już przy drugim opowiadaniu pt. „Opowieść o lewej białej skarpetce, która została duchem”, ciekawość dzieci była tak duża, że trudno było im usiedzieć wygodnie na dywanie. Woleli stać blisko, wokoło pani Joanny, aby niczego nie przeoczyć.

Czytanie tych opowieści stało się doskonałą okazją do porozmawiania z dziećmi o tym, czym jest fantazja w naszym życiu oraz o odróżnianiu rzeczy realnych od tych fantastycznych.

Bardzo serdecznie dziękujemy pani Joannie Mazurkiewicz za odwiedziny i zapraszamy kolejnych rodziców do udziału w „porankach literackich”.