14 czerwiec

piątek, 14 czerwca 2019 Monika Jabłuszewska Aktualności szkoły

Pracowita wiosna wolontariuszy

Wiosenne miesiące obfitują w imprezy i działania, rozgrywki sportowe, biegi, festyny, koncerty – a wszędzie potrzebni są wolontariusze. Wspierają oni organizacje pożytku publicznego w realizacji ich statutowych celów. Ofiarują nieodpłatnie swój czas i umiejętności, gotowość, uśmiech, zapał, radość – a to często znaczy dużo więcej niż wszystkie pieniądze świata.

Uczniowie naszej szkoły brali udział w niezliczonej ilości zdarzeń, biegów, festynów, zawodów pływackich i koszykarskich, rajdach rowerowych i pieszych, zarówno na terenie gminy Suchy Las, jak i w Poznaniu czy Kiekrzu. Zebrali mnóstwo zaświadczeń i dyplomów, które pomogą im uzyskać cenne punkty w rekrutacji do szkół średnich. Wszyscy jednak zgodnie twierdzą, że zaświadczenia zeszły na drugi i trzeci plan wobec bezcennej nagrody: uśmiechu osób, którym pomagali i dla których pracowali.

Jak wygląda ich praca?

Martyna i Agata przy okazji wykonywania obowiązków wolontariackich podczas Biegu NA TAK wykorzystywały znajomość języka angielskiego i doskonałą kondycję fizyczną, biorąc udział w biegu z powierzoną ich opiece niepełnosprawną osobą z Niemiec.

Maryna i Zuzia pracowały na festynie z okazji Dnia Dziecka w Kiekrzu podając ciasto i napoje podopiecznym Stowarzyszenia na Tak; Wiktoria, Piotr i Kosma asystowali przy zabawach. Podobnie było w upalną niedzielę w Chludowie.

Po każdej akcji otrzymujemy od organizatorów opinię o pracy wolontariuszy i za każdym razem brzmi ona: spisali się na medal!

A co oni sami mówią o swoim zaangażowaniu:

Zuzia: „Nie potrzebuję żadnych zaświadczeń, nie po to idę na wolontariat. Chcę pomagać. Po prostu”

Zresztą, zapytajcie ich sami!

Fotorelacje z wydarzeń, w których brali udział nasi wolontariusze znajdują się na stronach internetowych Organizatorów.