04 listopad

sobota, 04 listopada 2017 Anna Ławniczak Aktualności szkoły

Projekt Wielkopolska

W roku szkolnym 2017/2018 uczniowie klas pierwszych realizować będą projekt Wielkopolska. Naszym zadaniem będzie podróż po Wielkopolsce. Zagłębimy się w świat legend i podań dotyczących Poznania, porozmawiamy gwarą poznańską, posmakujemy wielkopolskich potraw, odwiedzimy bliższe i dalsze zakątki regionu, poznamy ciekawe obiekty, kulturę i bogactwo nadwarciańskiej przyrody.

Wrzesień rozpoczął się od spacerów po najbliższej okolicy. Szukaliśmy pierwszych oznak jesieni w praktyce sprawdzaliśmy znajomość zasad bezpieczeństwa na drodze.

W październiku uczniowie klas pierwszych wybrali się nieco dalej, do Teatru Muzycznego w Poznaniu na sztukę teatralną pt: „Pchła Szachrajka”. Spektakl utrzymany w klimacie kabaretu wciągnął naszych młodych widzów do wspólnej teatralnej zabawy. Żywa, ciekawa muzyka, doskonałe aranżacje, dynamicznie zmieniające się obrazy, perfekcyjnie dopracowane kostiumy oraz zabawa słowem pobudziły wyobraźnię dzieci. Morał "Pchły Szachrajki" na pewno dotarł do wszystkich – zarówno młodszych, jak i starszych widzów. Dzieci już na zawsze zapamiętają, że "kłamstwo ma krótkie nogi", a "prawda jak oliwa na wierzch wypływa".