07 kwiecień

piątek, 07 kwietnia 2017 Justyna Rudomina Aktualności szkoły

Recytatorskie sukcesy

Dnia 7 kwietnia 2017 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Murowanej Goślinie odbył się finał powiatowego konkursu recytatorskiego „Wiosenne Przebudzenie”. To już osiemnasta, jak żartobliwie dodała jedna z organizatorek - „pełnoletnia” edycja konkursu.

W spotkaniu udział wzięło prawie dwadzieścioro uczestników z powiatu poznańskiego, reprezentujących m.in. Tarnowo Podgórne, Stęszew czy Murowaną Goślinę.
Reprezentantką gminy Suchy Las była uczennica klasy II D naszej szkoły Marcelina Francuz, która to 21 marca podczas półfinału w Centrum Kultury w Suchym Lesie swoją recytacją wywalczyła pierwsze miejsce wśród gimnazjalistów.

Niezmiernie miło nam zakomunikować, że podczas dzisiejszego finału w Murowanej Goślinie komisja konkursowa uznała recytację Marceliny za najlepszą, przyznając jej pierwsze miejsce w powiecie poznańskim w kategorii „uczniowie szkół gimnazjalnych”. Oprócz słów uznania, kwiatów i pamiątkowego dyplomu jury wręczyło także laureatom nagrody – bony pieniężne do zrealizowania w salonach EMPiK-u.

Warto też dodać, że 7 kwietnia był to niezwykle pracowity i owocny dzień dla Marceliny. Prosto z Murowanej Gośliny w pośpiechu udała się do Poznania, gdzie w Młodzieżowym Domu Kultury nr 2 odbywał się finał XXXII Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego dla szkół podstawowych i gimnazjów. Tu także dostrzeżono jej talent i otrzymała wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!