10 kwiecień

poniedziałek, 10 kwietnia 2017 Maria Krasnosielska Aktualności szkoły

Rekolekcje Wielkopostne

W dniach 5-7 kwietnia 2017 r. uczniowie naszego Gimnazjum uczestniczyli w Rekolekcjach Wielkopostnych. Program rekolekcji zakładał 2 rodzaje spotkań:

  • formacyjne – w kościele
  • profilaktyczne – w szkole.

Rekolekcje prowadzone były przez ks. Marcina Janeckiego - zastępcę Dyrektora Caritas. W czasie ich trwania młodzież zapoznała się z działalnością Caritas i została wezwana do bycia dobrym jak chleb na wzór Brata Alberta oraz do dokonywania odpowiedzialnych i przemyślanych wyborów życiowych. Gimnazjaliści spotkali się również z Siostrą Albertynką, zachęcającą do czynienia dobra oraz z małżonkami Ewą i Tomkiem, którzy dali świadectwo swojego powrotu do Boga.

Podczas konferencji było także miejsce na osobistą Adorację, spowiedź i udział w drodze krzyżowej. Rekolekcje zwieńczyła Eucharystia, w której wiele funkcji podjęła młodzież gimnazjalna. W procesji z darami przedstawiciele SKC przekazali Ks. Rekolekcjoniście wypełnioną słodkościami Tytkę Charytatywną na rzecz potrzebujących. W rekolekcje włączyły się także - ubogacając je swoim śpiewem - Siostry Misjonarki z Moraska.

W szkole występowali:

  • Wiesław Błażkiewicz „Blacha” (perkusista) w koncercie zatytułowanym: Szkoła wolna od uzależnień – podziel się dobrem;
  • Jacek Musiatowicz (poeta i pieśniarz) z synem Michałem (gitarzysta): Czy słowem można zabić?;
  • Gabryś Fleszar (muzyk i wokalista): Wolności oddać nie umiem.

Celem w/w spotkań była profilaktyka w dziedzinie uzależnień, kształtowanie zdrowego stylu życia i właściwego stosunku do otaczającego świata, kreowanie właściwych postaw życiowych, dobrych decyzji i wyborów moralnych oraz budowanie wiary we własną godność i wartość.