10 kwiecień

poniedziałek, 10 kwietnia 2017 Martyna Gwiazda kl. 2E, Małgorzata Bundyra Warańska, Maria Krasnosielska Aktualności szkoły

Rocznica śmierci Patrona Jana Pawła II

Przemijanie ma sens, ma sens...

Zatoka lasu zstępuje
w rytmie górskich potoków...
Jeśli chcesz znaleźć źródło,
musisz iść do góry, pod prąd.
Przedzieraj się, szukaj, nie ustępuj,
wiesz, że ono musi tu gdzieś być —
Gdzie jesteś, źródło?... Gdzie jesteś, źródło?!
Cisza...
Strumieniu, leśny strumieniu,
odsłoń mi tajemnicę
swego początku!
(Cisza — dlaczego milczysz?
Jakże starannie ukryłeś tajemnicę twego początku.)
Pozwól mi wargi umoczyć
w źródlanej wodzie
odczuć świeżość,
ożywczą świeżość
Tryptyk rzymski, Jan Paweł II (fragment)

W kwietniu miała miejsce kolejna już rocznica śmierci naszego Patrona Jana Pawła II. Społeczność Gimnazjum im. Pawła II w Suchym Lesie uczciła pamięć o Papieżu.

Uczniowie przedstawili opowieść o wielkim, skromnym człowieku…, o człowieku pełnym wiary i miłości… O człowieku poecie, który kochał ludzi, ale nade wszystko ukochał Boga i Maryję. O człowieku, który niestrudzenie przemierzał cały glob, aby dotrzeć nawet tam, gdzie wcześniej nie znano Jego imienia.

Podczas uroczystości gimnazjaliści recytowali cudowne wiersze autorstwa Jana Pawła II, zaś instrumentaliści grali na skrzypcach, flecie oraz pianinie – czcząc pamięć Papieża – Polaka. Nie zabrakło ulubionej pieśni Jana Pawła II Barka w wykonaniu szkolnego chóru.

Ci sami uczniowie, którzy wystąpili w auli gimnazjum, uświetnili swoją recytacją i piękną oprawą uroczystość w kościele parafialnym w Suchym Lesie, gdzie parafianie także czcili rocznicę śmierci Papieża. Uczniowie towarzyszyli swym słowem Stowarzyszeniu Orkiestra Dęta w Chludowie pod batutą pana Krzysztofa Żeleśkiewicza. Podczas uroczystości w kościele partie solo wykonała wieloletnia solistka Teatru Wielkiego w Poznaniu Tatiana Pożarska.

Obie uroczystości na długo zapadną w sercach słuchaczy.