30 marzec

poniedziałek, 30 marca 2015 Małgorzata Bundyra-Warańska Aktualności szkoły

Pamiętamy - rocznica śmierci Patrona


Wielki Polak, ojciec Kościoła, myśliciel, etyk, poeta, poliglota, człowiek, filozof, który zmienił świat – wreszcie Patron sucholeskiego Gimnazjum – JAN PAWEŁ II. Takimi słowami wspominali Papieża Polaka uczniowie w 10. rocznicę Jego śmierci.

W Gimnazjum im. Jana Pawła II w Suchym Lesie 31 marca 2015 r. odbył się uroczysty apel upamiętniający Patrona. Młodzież przypomniała życiorys i pontyfikat Jana Pawła II, przytoczono wiele wspomnień o Papieżu jego koleżanek i kolegów z lat szkolnych. Podczas uroczystości recytowano wiersze m.in. Jerzego Czarnoty „Jan Paweł II", wśród pięknie wykonanych pieśni przez szkolny chór „Euforia” nie zabrakło „Barki", ulubionej melodii Papieża.

Z głośników popłynęły słowa Jana Pawła II skierowane szczególnie do młodzieży: „Każdy z Was, młodzi Przyjaciele, znajduje też w życiu jakieś swoje Westerplatte, jakiś wymiar zadań, które trzeba podjąć i wypełnić, jakąś słuszną sprawę, o którą nie można nie walczyć, jakiś obowiązek, powinność, od której nie można się uchylić, nie można zdezerterować. Wreszcie, jakiś porządek prawd i wartości, które trzeba utrzymać i obronić, tak jak to Westerplatte. Utrzymać i obronić, w sobie i wokół siebie, obronić dla siebie i dla innych"...

Obecni gimnazjaliści 10 lat temu, kiedy świat łączył się w cierpieniu z odchodzącym do Domu Pana Papieżem, mieli zaledwie po kilka lat. Nie przeszkodziło im to jednak godnie i z pełną świadomością przeżywać rocznicę śmierci wielkiego Polaka.