01 wrzesień

wtorek, 01 września 2015 Dyrekcja Gimnazjum Aktualności szkoły

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016


Dzień 1 września przywitał wszystkich piękną pogodą. Niektórym żal było żegnać się z wakacjami i z cudownym, upalnym latem, inni zaś z niecierpliwością i pewną obawą spoglądali na nowe mury...
Pan dyrektor Jarosław Krajewski powitał gorąco zarówno pierwszoklasistów, jak i starszych uczniów, rodziców, nauczycieli, a także zgromadzonych gości.
Wszystkim przypomniał, że nasza szkoła jest wyjątkowa. Wspomniał o świetnych wynikach egzaminów gimnazjalnych, o projekcie SZKOŁA XXI WIEKU, który właśnie zakończył się, a trwał ponad dwa lata i dzięki niemu uczniowie mogli uczestniczyć w szeregu różnorakich dodatkowych lekcji, które pozwalały im rozwijać się i osiągać tak świetne wyniki.
Następnie dyrektor zwrócił się szczególnie do pierwszoklasistów – życzył, aby szybko poczuli się w tej szkole bardzo bobrze, wspomniał o zasadach panujących w murach gimnazjum, po czym wszystkim siedmiu klasom pierwszym przedstawił ich wychowawców.
Dyrektor nie omieszkał wspomnieć o rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz zaprosił wszystkich na uroczyste obchody do Łagiewnik.
Na koniec wysłuchaliśmy słów Patrona naszego Gimnazjum oraz motta naszej szkoły, które brzmi :

MUSICIE OD SIEBIE WYMAGAĆ,
NAWET GDYBY INNI OD WAS NIE WYMAGALI

Po odśpiewaniu hymnu szkoły uczniowie udali się do sal lekcyjnych, by spotkać się z nauczycielami i poznać plan na nowy rok szkolny.

W nowym roku szkolnym 2015/2016 życzymy samych sukcesów