01 wrzesień

czwartek, 01 września 2016 Małgorzata Bundyra Warańska Aktualności szkoły

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017


Dnia 1 września w auli Gimnazjum im. Jana Pawła II zgromadziła się cała społeczność szkolna. Pierwszy dzień roku szkolnego był wyjątkowo piękny i słoneczny. Tak samo cudne nastroje towarzyszyły większości uczniów.

Pan dyrektor Jarosław Krajewski powitał gorąco zarówno pierwszoklasistów, jak i starszych uczniów, rodziców, nauczycieli, a także zgromadzonych gości.

Na początku uroczystości, po odśpiewaniu hymnu państwowego, w 77. rocznicę wybuchu II wojny światowej uczczono poległych minutą ciszy. Dyrektor zaprosił wszystkich na uroczyste obchody do Łagiewnik.

Następnie zwrócił się do uczniów. Szczególnie pierwszoklasistom życzył, aby szybko poczuli się w tej szkole bardzo bobrze, wspomniał o zasadach panujących w murach gimnazjum, drugoklasistom przypomniał, że to nie czas odpoczynku a wytężonej pracy, natomiast trzecioklasistów zachęcał do wzmożonego wysiłku związanego z egzaminami, które czekają ich w kwietniu.

Dyrektor wspomniał, że zmieniły się zasady oceniania w szkole, a szczególnie progi w średniej ważonej – trudniej będzie otrzymać ocenę pozytywną ale łatwiej ... celującą. Przypomniał także, że zarówno w tym roku Gimnazjum bierze udział w projekcie "Wyjazd do Auschwitz - Birkenau".

Na koniec wysłuchaliśmy słów Patrona naszego Gimnazjum oraz motta naszej szkoły, które brzmi:

MUSICIE OD SIEBIE WYMAGAĆ, NAWET GDYBY INNI OD WAS NIE WYMAGALI.

Kiedy uczniowie klas II i III rozeszli się do klas w auli zostali pierwszoklasiści, którzy pod opieką przyszłych wychowawców pisali test językowy, który pozwolił przydzielić ich do poszczególnych klas, których jest aż 9.

Życzymy wszystkim, aby ten rok szkolny, spędzony w murach Gimnazjum im. Jana Pawła II, okazał się pięknym czasem – pełnym zdobytej wiedzy, nowych przyjaciół i spełnionych marzeń.