05 wrzesień

środa, 05 września 2018 Małgorzata Bundyra Warańska Aktualności szkoły

Inauguracja roku szkolnego 2018/2019
w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Suchym Lesie

Pogodny i bezchmurny poranek dnia 3 września 2018 r. wcale nie wskazywał na to, że wakacje właśnie się zakończyły. Słoneczko grzało nadal i zapraszało wręcz do wakacyjnego błogiego lenistwa.

Jednakże wszystkim, którzy pojawili się w murach Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Suchym Lesie – nie lenistwo było w głowie…

Dyrektor Jarosław Krajewski od samego rana był zabiegany – witając nowych Uczniów i ich Rodziców. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego miało miejsce aż trzykrotnie.

O ósmej rano Dyrektor powitał najstarszych uczniów szkoły, ich rodziców, grono pedagogiczne, pracowników, a także gości m.in. Pana wójta gminy Suchy Las Grzegorza Wojterę.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego, Dyrektor życzył uczniom samych sukcesów w nowym roku szkolnym, zapewniając jednak, że oceny są tylko jego pochodną. Słowa Patrona – Jana Pawła II: musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali – potwierdziły wypowiedź Pana Krajewskiego.

Kilka słów wygłosił także wójt gminy – zaczynając od optymistycznych obliczeń – za ile dni znów będą wakacje … Pan Wojtera wspomniał o wymianie dachu w szkole oraz zapewniał, że niedługo przy ul. Poziomkowej pojawi się od dawna oczekiwana już hala sportowa. Życzył młodzieży wielu sukcesów w tym – bądź co bądź – trudnym okresie wdrażania reformy oświaty.

Kiedy czwartoklasiści dowiedzieli się, do jakich klas zostali przydzieleni, Dyrektor Krajewski udał się na ul. Konwaliową, gdzie o godz. 9.00 witał uczniów klas drugich a o 9.30 najmłodszych – pierwszoklasistów.

I tu słowa serdecznych życzeń samych sukcesów popłynęły z jego ust.

Po poranku pełnym wrażeń, kiedy tajemnice przydziału do klasy, nazwiska wychowawcy czy planu zajęć – zostały już odkryte – młodzież udała się do domów. Być może wiele osób wykorzystało jeszcze cudny, słoneczny dzień na … pożegnanie wakacji .

Ale wybiła już godzina.
Dzwonek! Rok szkolny się zaczyna.
Odtąd popłyną dni pracowite
nad książką szkolną i nad zeszytem.
Życzę wam wszystkim na początek
szkolnego roku – szóstek i piątek.
Uczcie się jak mówicie , „w dechę”
i niech z was szkoła ma pociechę.
Wszystkim dzieciom z nowym rokiem
życzę w szkole dobrych ocen.
Dużo słońca na podwórzu,
mało łez, humoru dużo!
Zdrowia, szczęścia tak co krok
życzę wszystkim – nowy rok