26 czerwiec

poniedziałek, 26 czerwca 2017 Kamilla Kandulska - Gulczyńska Aktualności szkoły

Spotkanie dwóch gimnazjów

9 kwietnia 2010 roku Gimnazjum im. Jana Pawła II. w Suchym Lesie i Gimnazjum w Isernhagen podpisały umowę o współpracy. Od tego czasu uczniowie obu szkół uczestniczą we wspólnych projektach w Polsce i w Niemczech, którymi zarządzają pani Anna Małłek i pani Jutta Rohde.

Na przełomie maja i czerwca bieżącego roku 12 dziewcząt i chłopców w towarzystwie dwóch nauczycielek, pani Ewy Miler i pani Kamilli Kandulskiej – Gulczyńskiej udało się w gościnę do Isernhagen. Uczniowie zamieszkali u rodzin swoich partnerów. Dzięki temu mogli spędzić wspólnie więcej czasu i lepiej poznać zwyczaje dnia codziennego naszych zachodnich sąsiadów. Poza tym młodzież uczestniczyła w programie, przygotowanym przez panią Juttę Rohde i pana Sörena Kleina.

Codziennie rano wszyscy brali udział w zajęciach szkolnych. Polscy uczniowie mieli między innymi okazję pochwalić się swoją wiedzą matematyczną. Potem uczestnicy projektu wspólnie zwiedzali okolicę. Spędzili popołudnie w Hanowerze. Pojechali na wycieczkę do Hildesheim, gdzie podziwiali piękną katedrę Wniebowzięcia Matki Boskiej ze słynnymi Drzwiami Bernwarda. Dotarli też do Hamburga i zwiedzili nową filharmonię. Dzięki fascynującej architektonicznie sylwetce ma ona szansę stać się symbolem tego miasta.

Nie zabrakło czasu na grillowanie, gry, zabawy, wspólne słuchanie muzyki i … rozmowy. Uczniowie sprawdzili swoje umiejętności w języku projektu - angielskim.

Udało się poznać nowych ludzi wraz z ich zainteresowaniami, pasjami, radościami i troskami. Miejmy nadzieję, że niektóre z tych znajomości rozwiną się i przetrwają, wzmacniając międzysąsiedzkie więzi i służąc idei Zjednoczonej Europy.

Projekt współfinansowany był ze środków organizacji Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży.

 

Kamilla Kandulska - Gulczyńska