19 kwiecień

czwartek, 19 kwietnia 2018 Andrzej Kordylasiński Aktualności szkoły

Sukcesy w Konkursie Informatycznym

Już po raz ósmy odbył się Konkurs Informatyczny AVATAREK, skierowany dla uczniów gimnazjów i szkół podstawowych, który składał się z trzech etapów:

  • ETAP I – eliminacje szkolne;
  • ETAP II – półfinał - rywalizacja międzyszkolna;
  • ETAP III – finał.

W eliminacjach szkolnych wzięło udział około 2000 uczniów z 40 szkół. Z naszej szkoły wzięło udział 49 uczniów. Etap I wygrało troje uczniów z najlepszym wynikiem, którzy jako drużyna reprezentowali Szkołę Podstawową nr 2 w Suchym Lesie w następnym etapie półfinałowym. W skład tej grupy weszli następujący uczniowie:

  • Kryłowicz Kacper z klasy 3e
  • Janiak Patryk z klasy 3c
  • Roszczak Kacper z klasy 3e

 

 

Etap II odbył się w pięciu okręgach w dniu 27 lutego 2018 r. Nasza szkoła w półfinale rywalizowała z 11 drużynami z różnych szkół i uzyskała w nim najlepszy wynik. Uczestnicy musieli wykazać się ogromną wiedzą z zakresu informatyki, podczas rozwiązywania testu składającego się z 50 pytań. Do finału konkursu awansowały trzy najlepsze drużyny. Oto wyniki półfinału.

 

 

Etap finałowy konkursu odbył się 10 kwietnia 2018 r. w Zespole Szkół im. Jadwigi i Władysława Zamoyskich w Rokietnicy. W tym etapie uczestnicy mieli do wykonania zadania praktyczne o różnym stopniu trudności. W finale drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Suchym Lesie zdobyła najwięcej punktów, pokonując 11 innych drużyn z różnych szkół. Poniżej przedstawiamy wyniki etapu finałowego.

 

 

Zwycięska drużyna otrzymała okazały puchar oraz bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów w dziedzinie informatyki.