11 marzec

poniedziałek, 11 marca 2019 Monika Mendel Aktualności szkoły

Udział w projekcie młodzieżowym SocioMovens w Poznaniu

W dniach 25 lutego – 2 marca 2019 r. uczniowie z naszej szkoły: Kacper Gąska i Eryk Janas z klasy 8c, wraz z opiekunem s. Moniką Mendel, wzięli udział w projekcie młodzieżowym SocioMovens w Poznaniu.

Celem projektu jest uwrażliwiać młodych ludzi społecznie, obudzić w nich potencjał i pokazać, że warto mieć oczy szeroko otwarte na to co dzieje się wokół. Była to już piąta edycja projektu w Poznaniu. Tematem spotkania była „Niepełnosprawność”. Dużo czasu spędzaliśmy właśnie z osobami niepełnosprawnymi w Zespole Szkół Specjalnych, w „Stowarzyszeniu Na Tak” oraz w mieszkaniach treningowych dla osób niepełnosprawnych. W szkole byliśmy na lekcjach matematyki, przygotowywaliśmy np. pączki i faworki z niepełnosprawnymi.
Inne miejsca, które odwiedziliśmy to dom wspólnoty L’Arche, poznańskie jadłodajnie, DPS przy ul. Sielskiej, Dom Dziennego Pobytu dla seniorów w Szamotułach „Betlejemka” oraz Warsztaty terapii zajęciowej i Dom Dziecka. Nie zabrakło czasu na wspólną integrację podczas zabaw, a wieczorem spotkania z ciekawymi gośćmi, którzy dzielili się swoim zaangażowaniem w pomoc niepełnosprawnym oraz opowiadali o swoim życiu.

Więcej zdjęć i relacji można obejrzeć na stronie socioMovens Poznań na Facebook’u.