04 wrzesień

środa, 04 września 2019 Małgorzata Bundyra-Warańska Aktualności szkoły

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/2020

Upały, które ostatnimi dniami niektórym już znacznie doskwierały, skończyły się w samą porę – właśnie wczoraj wieczorem. Pogoda na powitanie nowego roku szkolnego była więc idealna. Z całą pewnością nie tylko ten fakt zadecydował, że do Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Suchym Lesie na powitanie nowego roku szkolnego przybyły tłumy.

Dyrektor Jarosław Krajewski, jak zawsze radośnie, witał wszystkich zebranych – zarówno uczniów, ich rodziców, jak i nauczycieli. Po wprowadzeniu pocztu sztandarowego i odśpiewaniu hymnu narodowego przypomniał o 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej, którą obchodzono w całym kraju wczoraj, w niedzielę  1 września. Wszyscy zebrani uczcili minutą ciszy pamięć o ofiarach wojny …

Następnie Dyrektor zwrócił się do uczniów – szczególnie tych, którzy rozpoczynają swą edukację w budynku przy ul. Poziomkowej (klasy IV i VII). Życzył im, aby szybko poczuli się jak u siebie, aby pobyt w tym miejscu kojarzył im się wyłącznie pozytywnie. Dodał, że szkoła – którą już na zawsze opuścili gimnazjaliści – będzie sprawiała wrażenie przestronniejszej, gdyż mamy 7 oddziałów mniej w stosunku do ubiegłego roku szkolnego. Nadmienił, że  już niedługo każdy uczeń będzie miał do dyspozycji szafkę na swoje przybory szkolne, a w związku z tym w dawnych szatniach udało się stworzyć kilka pięknych gabinetów dla psychologa, pedagogów i doradcy zawodowego naszej szkoły. Wspomniał, że także w dawnej szatni działa sklepik, w którym można zakupić mundurki szkolne.

Dyrektor Krajewski mówił o bezpieczeństwie uczniów - napominał, aby uważali w drodze do szkoły, podczas jazdy rowerami , aby zwracali uwagę na przejściach dla pieszych; apelował także do rodziców , aby w związku ze zmianą organizacji ruchu wokół szkoły przestrzegali – dla bezpieczeństwa – wprowadzonych zasad.

W następnej kolejności usłyszeliśmy o projekcie Szkoła Ćwiczeń, do którego  przystępujemy  w tym roku szkolnym– co jest wielkim sukcesem i wyróżnieniem na skalę całego województwa. W związku z tym projektem uczniowie będą mieli szansę uczestniczyć w wielu ciekawych zajęciach i uczyć się efektywniej. Pierwszą widoczną korzyścią z przystąpienia do projektu jest powiększenie pracowni komputerowej w budynku przy ul. Konwaliowej do 24 sztuk komputerów.

Po wyprowadzeniu pocztu sztandarowego niektórzy uczniowie klas V otrzymali certyfikaty z j. angielskiego – po zdanych testach w klasie IV.

Na koniec uroczystości Dyrektor przedstawił nowych nauczycieli, którymi są: panie Ewa Garasz, Katarzyna Majka-Chojnicka, Grażyna Matysiak, Marta Kędra, Anna Świderska, Alicja Bieda, Katarzyna Błażejczak oraz pani Wiesława Nowak.

Klasy starsze udały się do swych sal z wychowawcami, a w auli pozostali uczniowie klas IV i VII, którym Dyrektor wręczył listy powitalne, a następnie przedstawił wychowawców.

Obiecywał także wsparcie i pomoc każdemu, kto czułby taką potrzebę.

Kiedy nowi uczniowie poznawali koleżanki i kolegów, szkołę, plan lekcji - w całym budynku rozlegał się – niczym w ulu – gwar rozmów i radosny śmiech.

Z uśmiechem i zapałem do pracy witamy więc ROK SZKOLNY 2019/2020 i życzymy wszystkim tego, co najlepsze, ale nader wszystko, aby wiedza, która zostanie zdobyta, okazała się cenniejsza niż jakiekolwiek oceny – bo nie uczymy się dla ocen.