18 maj

sobota, 18 maja 2019 Justyna Szkudlarska Aktualności szkoły

Warsztaty czytelnicze

10 maja 2019 r. w szkole przy ulicy Konwaliowej odbyły się warsztaty czytelnicze zorganizowane dla całej społeczności szkolnej przy współpracy z biblioteką szkolną. Spotkanie odbyło się z okazji niedawno obchodzonego Światowego Dnia Książki oraz realizowanego przez uczniów edukacji wczesnoszkolnej projektu czytelniczego.

Warsztaty prowadził wyjątkowy gość - Pani Małgorzata Swędrowska, autorka literatury dziecięcej i miłośniczka książek. Swoją pasję i zamiłowanie do świata pełnego wyobraźni, magii i tajemnicy, którą kryją w sobie książki, starała się z dużym entuzjazmem przekazać najmłodszym uczniom. Wspólne czytanie połączone było z zabawami ruchowymi i integrującymi zespoły klasowe. „Puk, puk, puk, klas, klas, klas, otwieramy książkę wraz” - tylko po tych słowach mogły otworzyć się kolejne strony książek i zaprosić do nowych przygód. ”To początek opowieści, która w głowie się nie mieści ...” - tymi słowami rozpoczynała się każda nowa historia.

Uczniowie podczas warsztatów dowiedzieli się, że nie można oceniać osób po ich wyglądzie, że przypalony obrus to nie koniec świata, i że tata lata ... z kwiatkiem do mamy, a mama - wymiata. W zabawny i pełen humoru sposób zostały przekazane dzieciom pozytywne wartości tak ważne i niezbędne w codziennym życiu.

Na zakończenie spotkania, uczniowie mogli wzbogacić swoje domowe biblioteczki o pozycje autorstwa pani Małgorzaty Swędrowskiej z dedykacją i autografem.