15 listopad

czwartek, 15 listopada 2018 Anna Jabłuszewska Aktualności szkoły

Wolontariat na start

Po wakacjach szkolny wolontariat wznowił swą działalność.

We wrześniu i październiku, we współpracy z Centrum Wolontariatu Suchy Las, nasi uczniowie: Maja, Oliwia, Marysia, Marcelina, Mikołaj, Kuba, Zosia, Michalina i Natalia działali przy turnieju koszykarskiej Małej Ligi Suchy Las, gdzie obsługiwali kącik kawowy dla rodziców oraz kącik zabaw dla rodzeństwa młodych zawodników.

Przez 2 tygodnie nas uczniowie prowadzili zbiórkę dla schroniska, której efekty przerosły najśmielsze oczekiwania, ponieważ zebraliśmy 15 wielkich worków ręczników.

Ola, Wiktoria, Zuzia, Lena, Dorota, Michał i Janek brali udział również w realizacji społecznego projektu Kino Suchy Las (kolejna odsłona w listopadzie).

Uczennice klas V (Lena, Dorota, Karolina, Weronika i Wiktoria) i IV (Weronika) wykonały upominki na Dzień Seniora i wręczyły je seniorom zrzeszonym w klubie na Osiedlu Grzybowym. Wcześniej pomogły przygotować salę na wspólne spotkanie. Kolejne odbędzie się w Klubie Seniora, który mieści się w naszej szkole.

Nieoceniona jest też pomoc wolontariuszy w bibliotece szkolnej – dzięki ich pomocy prace przy katalogowaniu nowych pozycji idą znacznie szybciej, a biblioteka zmienia swoje oblicze.
Uczennice klas VIII podjęły się również udzielaniu pomocy w odrabianiu lekcji oraz prowadzeniu zabaw z dziećmi w świetlicy szkolnej – trzymajmy za nie kciuki.

Podstawą rozwoju wolontariuszy jest podnoszenie ich kwalifikacji, dlatego też na porannych spotkaniach poznajemy zasady i formy działalności oraz możliwości zaangażowania. Naszymi gośćmi były panie Magdalena Wieczorek z Centrum Wolontariatu Suchy Las oraz Mirosława Steglińska, która opowiedziała o fundacji „Mama marzenie”. Ostatnio odwiedzili nas przedstawiciele ruchu SocioMonens, z którym nasza szkoła współpracuje od samego początku jego obecności w Polsce. Najbardziej fascynujący był fakt, że o swojej działalności w Socio opowiadały absolwentki naszej szkoły: Marysia i Agata. Zachęciły nas do wspólnej wyprawy do siedziby Fundacji „L’Arche” – jedziemy tam 15 grudnia.