10 luty

niedziela, 10 lutego 2019 Anna Jabłuszewska Aktualności szkoły

Wolontariat - pracowity weekend

W sobotę, 2 lutego 2019 r. wolontariusze z naszej Szkoły ruszyli w teren.

Swój udział w Warta Challenge relacjonują Justyna Eichler i Julia Śpiewak z klasy 3e:

„Sobotni Warta Challenge był kolejnym z serii wyścigów, które startują przy pałacu w Biedrusku. Brałyśmy w nim czynny udział jako wolontariuszki. Jesteśmy zdania, że było to ciekawe doświadczenie i okazja do poznania nowych ludzi. Trafiłyśmy na grupę, z którą się dobrze zgrałyśmy, a atmosfera była wspaniała. Był to bardzo dobrze zorganizowany bieg, jego uczestnicy byli bardzo przyjaźni, a po samym biegu była możliwość swobodnej rozmowy, nie tylko na tematy związane ze sportem. Miałyśmy świetną okazję do sprawdzenia siebie jako osoby odpowiedzialne. Naszym głównym zadaniem była obsługa punktu żywieniowego oraz pomoc na parkingu. Uważamy sobotnią akcję za jeden z lepszych wolontariatów i z pewnością pojawimy się na kolejnym biegu!”

Udział w balu karnawałowym Stowarzyszenia „Na TAK” opisuje Marysia Kozłowicz z klasy 8a:

„W akcji brało udział 11 dziewczyn z naszej szkoły. Czas spędziłyśmy tam bardzo sympatycznie. Było to dla mnie nowe doświadczenie i bardzo mi się podobało, że ludzie z którymi się spotkałyśmy (podopieczni Stowarzyszenia) potrafią się cieszyć z małych rzeczy. Uważam, że było warto!”

Dodajmy, że Stowarzyszenie „Na TAK” opiekuje się osobami niepełnosprawnymi na każdym etapie życia, prowadząc warsztaty terapii zajęciowej, domy dziennego pobytu, środowiskowe domy wsparcia i organizując wiele imprez pomagających innym dostrzec, zrozumieć i wspierać swoich podopiecznych. W trakcie balu karnawałowego dziewczyny przyjmowały gości, asystowały w dotarciu do stolika, pomagały przy udziale w zabawach, wspierały animatorów. A organizatorzy zapytani o ocenę ich zaangażowania odpowiadają zgodnie: „Spisały się na medal!”