08 maj

poniedziałek, 08 maja 2017 Oliwia Ciszak kl. IG, Jakub Rafał Ratajczak kl. IG, Aleksandra Wojciechowska kl. IE, Agnieszka Orłowska Aktualności szkoły

Wycieczka do Łodzi

11 kwietnia 2017 r. klasy 1G i 1E pojechały na wycieczkę do Łodzi. W ciągu jednego dnia zwiedzili wiele, bardzo interesujących, zabytkowych oraz efektownych miejsc m.in. Muzeum Miasta Łodzi, Centralne Muzeum Włókiennictwa, kompleks budynków Scheiblera, Muzeum Kinematografii oraz centrum handlowe Manufaktura.

Muzeum Miasta Łodzi - dawny Pałac Rodziny Poznańskich, nazywany przez mieszkańców Perłą Łodzi. Zapoznaliśmy się tam z dziełami sztuki z przełomu XIX i XX wieku oraz z życiem i twórczością Wielkich Łodzian.

W Centralnym Muzeum Włókiennictwa, oprócz tradycyjnych, zabytkowych maszyn, w sposób interaktywny dowiedzieliśmy się o powstaniu i obróbce różnych tkanin.

Najciekawszym miejscem okazało się Muzeum Kinematografii, a dokładniej piętro poświęcone postaciom bajkowym ze studia Se-ma-for. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom tej wystawy, mogliśmy bawić się i grać jak na prawdziwym planie filmowym.

Wszyscy uczniowie wrócili zadowoleni oraz pełni wrażeń. Na pewno przyczyniła się do tego droga powrotna, gdzie wszyscy, uczniowie i nauczyciele, integrowali się przy wspólnym śpiewaniu.

Oby takich wycieczek było jak najwięcej!