24 marzec

niedziela, 24 marca 2019 Daria Wierzelewska, Norbert Jankowiak Aktualności szkoły

Wyjazd delegacji do partnerskiej Szkoły Podstawowej im. H. Marusarzówny w Zębie

W dniach 28.02-3.03 2019 r. uczniowie klas VII i VIII wraz z opiekunami wzięli udział w wyjeździe do szkoły partnerskiej w Zębie. Uczestnicy podczas pobytu w Zębie, wymieniali doświadczenia i integrowali się ze społecznością najwyżej położonej szkoły w Polsce.

Gospodarze zapewnili delegacji moc niezapomnianych atrakcji.

Uczniowie naszej szkoły z sukcesami wzięli udział w Szkolnym Memoriale im. H. Marusarzówny w następujących dyscyplinach: narty biegowe, narty zjazdowe i snowboard.
Uczestnicy odbyli dwie wycieczki do Zakopanego – na Gubałówkę oraz na Krupówki i Wielką Krokiew.

Delegacja miała niecodzienną okazję, by spędzić noc w szkole, a było to możliwe podczas XI Nocy Wrażeń organizowanej w Zębie. Zaproszono trzech gości specjalnych. Uczestnicy poznali Andrzeja Siekierkę - mistrza krawiectwa, powszechnie nazywanego Góralskim Versace. Krzysztof Gocał - członek Kabaretu Truteń, multiinstrumentalista, laureat wielu prestiżowych konkursów zaprezentował kilka tradycyjnych góralskich instrumentów, takich jak fujarka, koza czy trombita. Na koniec wszyscy zgromadzeni wiele dowiedzieli się o pracy TOPR od Jakuba Poburka ratownika, taternika, alpinisty i himalaisty.
Wyjazd na Podhale nie mógł obyć się bez lekcji jazdy na nartach. Wyposażeni w narty biegowe uczestnicy w pięknych okolicznościach przyrody rozwijali swoje umiejętności.
Raz jeszcze wszyscy uczniowie i ich opiekunowie dziękują dyrekcji, nauczycielom i uczniom Szkoły Podstawowej im. H. Marusarzówny w Zębie za serdeczne przyjęcie i produktywnie spędzony czas, który pozwolił naszym szkołom jeszcze bardziej zacieśnić współpracę.

Zapraszamy przyjaciół z Zębu do Suchego Lasu!