27 listopad

poniedziałek, 27 listopada 2017 Elżbieta Jarusz, Anna Ławniczak Aktualności szkoły

Zabawy twórcze

Zabawy twórcze i aktywizujące to najlepszy sposób przekazywania wiedzy, w końcu „Zabawa jest nauką, nauka jest zabawą. Im więcej zabawy, tym więcej nauki.

W ramach naszych codziennych zajęć, dzieci miały możliwość zapoznania się z SUDOKU - zabawą, która  potrafi pochłonąć na całe godziny. Jest to świetna gra logiczna dla wszystkich, dla tych najmłodszych jak i dla starszych.

SUDOKU było tematem pierwszych zajęć z cyklu „Matematyka inaczej”, realizowanych przez klasy Ib i Ic. Na zajęciach dzieci manipulowały darami jesieni, guzikami, a w końcu cyframi i układały je w pewnym logicznym porządku. Dzieci szybko odkryły zasadę tworzenia SUDOKU i z każdą kolejną próbą odbywało się to coraz szybciej, dlatego w miarę upływu czasu wzrastał stopień trudności zadań. Pierwsze zajęcia z cyklu „Matematyka inaczej” cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, dlatego stały się inspiracją do powstania kolejnej lekcji, podczas której dzieci utrwalały orientację w przestrzeni, bawiąc się wykonaną wcześniej zabawką - muchą.

Dowodem na wspaniałą zabawę jest to, że trwała ona nawet po skończonych zajęciach.