12 marzec

poniedziałek, 12 marca 2018 Justyna Szkudlarska Aktualności szkoły

Zajęcia adaptacyjne

W dniach 26-28 lutego 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 2, w budynku przy ulicy Konwaliowej odbyły się zajęcia adaptacyjne dla grup przedszkolnych.

Mury naszej szkoły odwiedziły najstarsze grupy przedszkolaków, które od września rozpoczną naukę w klasie pierwszej. Z przyjemnością witaliśmy dzieci wraz z wychowawcami z przedszkoli: „Leśne Ludki”, „Piraciki”, „Wesoły Delfinek”, „Natura”, „Kraina Elmo” oraz „Miś Uszatek”.

Celem zajęć adaptacyjnych było zapoznanie przedszkolaków z budynkiem szkoły, znajdującymi się w nim pomieszczeniami oraz systemem klasowo-lekcyjnym.

Jednak nadrzędnym celem spotkań było pokazanie, że szkoła jest miejscem przyjaznym dziecku, otwartym na jego potrzeby zarówno rozwojowe jak i edukacyjne, gdzie może realizować swoje pasje i zainteresowania.

Przyszli uczniowie poznali swoich starszych kolegów i koleżanki. Wspólnie z nimi, z uśmiechem na ustach brali udział w zabawach tanecznych i integracyjnych, m.in. „Dzień dobry witam was”, „Podajmy sobie ręce”. Mieli także okazję usiąść w szkolnej ławce i rozwiązać zadania, z wykorzystaniem tablicy multimedialnej, choć ta niekiedy okazywała się jeszcze zbyt duża i nieosiągalna dla przedszkolaków. Dużą atrakcją były zajęcia ruchowe na sali gimnastycznej oraz na sali zabaw, gdzie do dyspozycji dzieci jest ścianka wspinaczkowa oraz klocki edukacyjne.

Na zakończenie zajęć, goście zostali uhonorowani odznakami wzorowego ucznia oraz pamiątkowym dyplomem.

Roześmiane i zadowolone miny przedszkolaków pozwalają nam mieć pewność, że z takim samym uśmiechem przekroczą próg szkoły już 1 września.

Składamy szczególne podziękowania dla wychowawców klas pierwszych, za zaangażowanie włożone w organizację i przygotowanie zajęć.