06 maj

piątek, 06 maja 2022 Żanetta Ignaszewska Aktualności świetlicy

Marzec w świetlicy                                                                                     

Miesiąc marzec w naszej świetlicy obfitował w wiele ciekawych wydarzeń.
Początek miesiąca rozpoczęliśmy od doskonalenia umiejętności redagowania i składania życzeń. Powstało wiele przepięknie zaprojektowanych kart okazjonalnych. Okazją do tej tematyki był obchodzony 8 marca Dzień Kobiet.
Następnym, zasługującym na uwagę, zagadnieniem była tematyka związana z przyjaźnią. Omawialiśmy, w jaki sposób budować pozytywne relacje między sobą. Mówiliśmy, jak być dobrą koleżanką, kolegą, przyjacielem. Marzec okazał się być także czasem, który pokazał nam, jak ogromną empatią i troską o innych obdarzone są nasze dzieci. Warto zauważyć, jak ciepło i otwarcie nasi podopieczni, przyjęli do swojego grona rówieśników z Ukrainy.
W marcu wspólnie szukaliśmy oznak wiosny, którą radośnie przywitaliśmy 21 dnia miesiąca. Uczniowie zapoznali się z tradycją topienia marzanny oraz obrzędami, które kultywowane są różnie w różnych regionach naszego kraju. Razem z nadejściem wiosny poznawaliśmy wiosenne kwiaty. Zaznajomiliśmy się z chronionymi gatunkami roślin. Powstało wiele kwiecistych prac plastycznych.
Koniec miesiąca poświęcony był teatrowi. Uczniowie poznali typy teatrów oraz ich pracę, również tę zakulisową. Podopieczni poznali gatunki teatralne. Tworzyliśmy kukiełki i pacynki. Byliśmy aktorami i reżyserami.